Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Dlaczego warto mieć dygestorium w laboratorium? - wedkarstwokatowice.pl

Dlaczego warto mieć dygestorium w laboratorium?

Wydawać by się mogło, iż praca w takim miejscu jak pracowania laboratoryjna to zajęcie jak każde inne. Nic bardziej mylnego. W miejscu takim jak laboratorium na pracownika czyha wiele niebezpieczeństw. Przecież ma on tam kontakt z licznymi substancjami chemicznymi, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na jego stan zdrowia. Pracownik, aby unikać tych zagrożeń musi dysponować odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Konieczna jest także praca zgodna z określonymi standardami. Tylko wówczas uda się uniknąć pewnych sytuacji, które mogą nieść ze sobą ryzyko wystąpienia wypadku.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa z dygestorium

nowoczesne dygestorium chemiczneZ akceptami bezpieczeństwa w takim miejscu jak laboratorium chemiczne wiąże się także zastosowanie specjalistycznych sprzętów. Są to urządzenia, które dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa. Z pewnością takim sprzętem będzie nowoczesne dygestorium chemiczne. Jest to urządzenie, które pozwala na bezpieczne wykonywanie nawet najbardziej trudnych i obarczonych ryzykiem analiz. Podczas wielu badań wydzielają się szkodliwe opary substancji chemicznych. Dygestorium je wyłapuje za pomogą specjalnego wyciągu oraz neutralizuje ich wpływ na otoczenie zewnętrzne. Pozwala także na bezpieczną pracę za hartowaną szybą przednią. Nowoczesne urządzenia są nafaszerowane elektroniką. Dzięki temu na specjalnym panelu przednim na bieżąco wyświetlana jest wydajność i sprawność tego urządzenia. Automatycznie podnoszona i opuszczana szyba przednia jest bardzo komfortowa w użyciu. Gdy tylko stężenie szkodliwych związków przekroczy dopuszczalne wartości dygestorium włącza alarm, który sygnalizuje wszystkim pracownikom, iż dzieje się coś niedobrego. Wszystko po to, a by poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy. Z takim sprzętem w pracowni z pewnością uda się uniknąć wielu groźnych wypadków. Niewątpliwym atutem jest także rozsądna cena tych urządzeń.

Podsumowując, chcąc poprawić poziom bezpieczeństwa w miejscu takim jak pracownia laboratoryjna, koniecznie trzeba zastanowić się nad zakupem urządzenia zwanego dygestorium. Jest to specjalistyczna szafa w której umieszczony jest wyciąg laboratoryjny. Jest to także świetna strefa robocza do wykonywania najgroźniejszych analiz. Jej specjalna konstrukcja znacznie minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadku.