Dlaczego strażacy muszą mieć rękawice?

Praca strażaka, to bardzo trudne i wymagające zadanie. Taka osoba niesie na swoich barkach ogromną odpowiedzialność, przede wszystkim za ludzi, którzy potrzebują jej pomocy. Strażacy ryzykują swoje życie dla ludzi, ale także często biorą udział w akcjach ratunkowych zwierząt.

Strój ochronny dla strażaka

rękawice strażackieIch praca wiąże się z ogromnym ryzykiem, ponieważ zazwyczaj pracują przy ratowaniu istnień ludzkich z ognia. Czasem jednak muszą wywiązać się również z zadań na naprawdę dużych wysokościach. Strażacy są wzywani do różnych sytuacji, nie tylko do gaszenia pożarów, jak mogłoby nam się wydawać. Dlatego też każdy taki strażak, musi mieć na sobie odpowiedni strój. Jaki? Oczywiście robocze spodnie, bluzę, kurtkę czy też kask. Poza tym porządne obuwie, które będzie odporne na temperatury, w których czasem przychodzi im pracować. Bardzo ważne są także  rękawice strażackie. Taki strażak, przede wszystkim pracuje rękoma. Coś wyciąga, musi pewne rzeczy przytrzymywać, czasem rozcinać jakieś elementy. Z tego też względu rękawice są nieodłączną częścią jego stroju, ponieważ są one odporne na wysokie temperatury czy też na przecięcia, o które podczas akcji ratunkowych nie jest trudno. Kto zapewnia strażakom całe ich wyposażenie? Oczywiście jednostka, w której służą. Strażacy zawodowi, mają wszystko zapewnione. Są ubieranie przez swoją jednostkę od stóp do głów. Bez wątpienia to właśnie ubiór strażaka jest najważniejszy. To on zapewnia mu bezpieczeństwo, by mógł on ratować inne osoby.

Obecnie mnóstwo osób chce służyć jako strażak, jednak do tego potrzebny jest przede wszystkim odpowiedni strój. Bez niego ciężko jest wykonać jakiekolwiek zadanie, ponieważ można odnieść jakieś rany, oparzenia. Każda osoba służąca w straży nie może zapominać o tym, że musi mieć rękawice.