Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Daj sobie pomóc w walce z alkoholizmem - wedkarstwokatowice.pl

Daj sobie pomóc w walce z alkoholizmem

Ta wyniszczająca choroba potrafi dopaść każdego, niezależnie od płci, wieku, wykonywanego zawodu, czy też statusu społecznego. Jest bardzo podstępna i przez dłuższy czas może dawać złudzenie, że wszystko jest pod kontrolą. Dlatego tak trudno zorientować się, że granica została przekroczona i pojawił się poważny problem. Zazwyczaj wtedy człowiek chory zmuszony jest prosić o pomoc, bo sam nie jest w stanie sobie poradzić. Mowa o chorobie alkoholowej, która stanowi poważny społeczny problem.

Nie przegap pierwszych oznak problemu alkoholowego

prywatne ośrodki leczenia alkoholizmuWszystko jest dla ludzi. Słowa te są w stu procentach trafne, jednak należałoby dodać do nich jedno sprostowanie. Wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Nie ma w tym nic złego, jak od czasu do czasu, przy okazji odwiedzin przyjaciół, czy też ważnej okazji rodzinnej lub zawodowej, wypijesz kilka drinków. Nic złego nie stanie się nawet wtedy, kiedy wypijesz kilka drinków za dużo, co odchorujesz następnego dnia. Ale… no właśnie, pojawia się „ale”. Jeśli każda najdrobniejsza okazja staje się dla Ciebie powodem do sięgnięcia po alkohol, warto zastanowić się, czy to nie początek równi pochyłej. Jeśli w odpowiednim momencie nie powiesz sobie stop i nie zaczniesz świadomie kontrolować ilości spożywanego alkoholu, później prawdopodobnie będzie już za późno. Postaw sobie jedno pytanie: czy nawet nie pijąc, łapiesz się na myśleniu o alkoholu? Możesz nie pić tydzień, dwa, ale w Twojej głowie wciąż uparcie odzywa się dręczący głos, który kusi i zachęca do sięgnięcia po drinka, czy butelkę wina. Już w tym momencie powinno Ci się zapalić światełko ostrzegawcze. Alkohol często daje złudne poczucie rozluźnienia, oraz zdecydowanie poprawia humor, oddalając od nas problemy dnia codziennego. Dlatego tak łatwo sięgamy po wieczornego drinka, tylko po to, aby zmyć z siebie stresy całego dnia. Niestety zbyt łatwo zachowanie to wchodzi w nawyk, z czasem zaczyna się pogłębiać, co może trwać nawet latami, jednak zawsze kończy się tym samym. Na szczęście alkoholizm jest chorobą, którą można wyleczyć. Wyleczyć to może zbyt wielkie słowo, ponieważ kto raz został alkoholikiem, będzie nim przez resztę życia. Pomoc w wyjściu z choroby polega na nauczeniu pacjenta życia bez alkoholu. Zarówno prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu, jak i przeróżne terapie grupowe, czy też indywidualne sesje z terapeutą, mają za zadanie nauczyć chorego prawidłowych zachowań, które pomogą mu żyć w trzeźwości. Trudno powiedzieć jaki rodzaj leczenia jest najbardziej skuteczny. Jest to kwestia całkowicie indywidualna. Jednym najlepiej zrobi terapia grupowa, gdzie dostaną potrzebne wsparcie od osób podzielających ich los. Innym pomogą prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu, gdzie pacjent może zostać całkowicie odizolowany od źródła problemu. Jeszcze innym pomoże dobry terapeuta na sesjach indywidualnych. Istotne jest to, żeby nie wstydzić się prosić o pomoc.

Alkoholizm, wydawałoby się, kojarzy się najczęściej z podpitymi, stałymi bywalcami sklepu całodobowego. To największy, ale jakże mylny stereotyp. Przypadków ludzi cierpiących na tę chorobę jest mnóstwo, a każdy z nich jest inny. Nie jest powiedziane, że alkoholikiem staje się zawsze człowiek z problemami życiowymi. Często, z pozoru szczęśliwa, dobrze sytuowana rodzina boryka się z alkoholizmem jednego z jej członków. Jednak pamiętajmy o podstawowym fakcie: alkoholizm to choroba, a choroby się leczy.