Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Czym są dla dzieci wywrotki? - wedkarstwokatowice.pl

Czym są dla dzieci wywrotki?

Dziś dzieci spędzają czas zupełnie inaczej niż nasi rodzice, a nawet my. Dawniej dzień bez wyjścia na podwórko był dniem całkiem straconym. Wieczorem długo rodzice musieli nawoływać, aby wszystkie pociechy zeszły się na kolację. Zabawa na dworze dawała mnóstwo frajdy! Był to czas spędzony z przyjaciółmi, pełen zabawy i śmiechów. Dlaczego dziś coraz rzadziej dzieci spędzają w ten sposób swój wolny czas? Trochę sami ich tego uczymy. Mało się ruszamy, dużo czasu spędzamy przed monitorami.

Świat dzieci na przykładzie wywrotki budowlanej

wywrotka budowlanaIle razy w tygodniu wychodzimy po pracy na spacer czy pobiegać, policzymy szybko, bo i wyjść jest jak na lekarstwo u większości z nas. Dzieci uczą się życia od nas. Jeśli my każdego dnia znajdujemy czas na aktywność na świeżym powietrzu, to i dla naszych maluchów nie będzie to dziwne. Bawmy się z dziećmi na dworze! Grajmy w piłkę, skaczmy na skakance, siedźmy z nimi w piaskownicy. Najcudowniejszą zabawką synka mojego sąsiada jest wywrotka budowlana! Jest tak duża jak ona sam. Jest zabawką, przyjacielem, pieskiem i pełni wiele innych funkcji. Krzyś używa jej głównie na dworze w piaskownicy, ale jego rodzice często opowiadają, jak rozmawia z nią w domu czy próbuje włożyć do swojego łóżeczka. Zwykły plastikowy samochód jest najlepszą zabawką. Rzeczywiście nie widuję Krzysia bez tego auta – zawsze jest gdzieś obok niego. To świadczy o tym, że nasze dzieci są ciągle takie jak my w ich wieku. Dawajmy im dobry przykład na zagospodarowanie czasu. Zamiast gry komputerowej, kupmy lalkę, zamiast tableta, wielkie auto! Zaufajmy ich dziecięcej kreatywności – one potrafią bawić się prostymi rzeczami. Prosta wywrotka kupiona w kiosku będzie dla nich tak samo cenna jak miś z najdroższej i najmodniejszej kolekcji. Nie wprowadzajmy je zbyt wcześnie w świat marek i cen.

Syn naszych sąsiadów skłonił mnie, aby pierwszym prezentem dla mojego siostrzeńca stała się wywrotka. Prostota tej zabawki pokazała mi, że dzieci są nadal dziećmi, a to świat dorosłych zbyt szybko wprowadza je w okres dojrzewania. Jeśli dziecko ma problem z zabawą prostym samochodem, pokażmy mu, że można zbudować garaż, parkować, jeździć po wyobrażonych ulicach. Uczmy nasze dzieci prostej wyobraźni. To z pewnością zaowocuje w ich dorosłym życiu.