Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Czym jest waporyzator? - wedkarstwokatowice.pl

Czym jest waporyzator?

 

Waporyzacja w Polsce jest jeszcze mało popularna w odróżnieniu od innych krajów europejskich takich jak Niemcy, Holandia czy Belgia. Chociaż olejki i susze konopne z CBD są coraz bardziej popularne to same waporyzatory i arizery to raczej nowość. Ich stosowanie jest dużo bardziej korzystne dla naszego organizmu niż spalanie suszu podczas, którego wdychamy substancje smoliste.

Waporyzacja od A do Z

waporyzatoryZacznijmy od tego do czego służą waporyzatory. Służą do waporyzacji czyli podgrzewaniu a nie spalaniu ziół i suszu. Odpowiednia temperatura jest tu kluczowa ponieważ to ona pozwala wydobyć z roślin wszystko to co najcenniejsze. W ten sposób parują z nich wszystkie cenne składniki ale temperatura jest na tyle niska, że nie dochodzi do spalania suszu. W ten sposób dochodzi do inhalacji parą. W odróżnieniu od dymu nie zawiera ona substancji szkodliwych, rakotwórczych, smolistych, toksyn. Para jest całkowicie nieszkodliwa dla zdrowia, nie obciąża naszego układu oddechowego a zapewnia silniejsze efekty medyczne. Proces waporyzacji jest wydajniejszy niż spalanie a więc możemy mniej wydawać na zioła. Do waporyzacji jest potrzebny oczywiście waporyzator. Można go kupić w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Wybór jest ogromny. Różnią się ine materiałem wykonania, jakością, nazwą producenta, estetyką i co najważniejsze ceną. Niestety ale jeśli chcemy mieć sprawdzony sprzęt trzeba będzie sięgnąć do kieszeni głębiej. Waporyzacja bowiem wiąże się z pewnymi nakładami finansowymi. Ale jeśli chcemy aby waporyzator był bezpieczny dla nas trzeba zainwestować. Jest to wydatek około 400 zł jeśli mówimy o najtańszym. Przenośny waporyzator to wydatek rzędu 600 zł. Najdroższe zaś sięgają 2000zł. Waporyzatory możemy podzielić ze względu na sposób podgrzewania ziół. Są to waporyzatory kondukcyjne, konwekcyjne, hybrydowe. Warto zwrócić też uwagę na możliwość ustawiania temperatury. Czy ustawiamy temperaturę dowolnie czy może są np. cztery poziomy do wyboru.

Wybierając waporyzator nie oszczędzajmy na pieniądzach. Jeśli skusimy się na urządzenie nieznanego producenta z materiałów nieokreślonego pochodzenia może nam ono przynieść więcej szkody niż pożytku. Może zacząć się topić i będziemy wdychać nie tylko opary z naszych ziół ale i z plastik czy metali ciężkich.