Czy suszarka do rąk jest skuteczna?

W ostatnim czasie znacznie większą uwagę przykłada się do utrzymania właściwej higieny, zwłaszcza dłoni. Źle umyte, lub nie umyte ręce są bowiem głównym transmiterem zarazków do naszego organizmu, powodujących choroby górnych dróg oddechowych czy układu pokarmowego. Nie mniej ważne niż mycie dłoni jest ich właściwe suszenie, niedopuszczające do dalszego rozwoju bakterii.

Jaka suszarkę do rąk kupić?

suszarki do rąk elektryczneW ostatnim czasie znacznie większą uwagę niż kiedyś przykłada się do zachowania odpowiedniej higieny. Jest to szczególnie ważne w przypadku dłoni, które, źle umyte, mogą być głównym przekaźnikiem zarazków do naszego organizmu. Jak jednak wskazują specjaliści, równie ważne co mycie dłoni jest ich właściwe suszenie, gdyż tylko wtedy uniemożliwiamy wirusom dalszy rozwój na powierzchni naszych rąk. Myć ręce powinniśmy po każdorazowym skorzystaniu z toalety, przed spożyciem posiłku lub po kontakcie ze zwierzęciem domowym. Za każdym razem powinniśmy również dokładnie osuszać ręce. Pomóc w tym mogą suszarki do rąk elektryczne, które są bardziej wydajną i bardziej ekonomiczną alternatywą dla ręczników papierowych. Początkowo, suszarki do rąk były używane przede wszystkim w galeriach handlowych, ale obecnie używa się ich również w biurach czy innych zakładach pracy, ale także w domach. Wynika to z faktu ich wyższej skuteczności oraz ekonomiczności – aby dokładnie osuszyć ręce po umyciu, trzeba zużyć bardzo duże ilości papierowego ręcznika, a przy użyciu suszarki trwa to tylko chwilę. Dodatkowo, część suszarek jest wyposażona w dodatkowe filtry, zwłaszcza HEPA, które zabijają większość wirusów czy bakterii pozostających na powierzchni suszarki po jej dotknięciu. Suszarki do rąk, szczególnie te nowoczesne działają na zasadzie automatycznej, dzięki czujnikowi ruchu, dzięki czemu nie trzeba ich dotykać aby rozpocząć suszenie, co dodatkowo ogranicza przenoszenie się zarazków. Obecnie szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza suszarki kieszeniowe, które znacznie szybciej i bardziej skutecznie suszą nasze dłonie.

Większość osób zdaje już sobie sprawę z tego, jak ważne jest mycie dłoni by cieszyć się dobrym zdrowiem. Specjaliści wskazują jednak, ze równie ważne co mycie dłoni jest ich dokładne wysuszenie po umyciu. Tylko wtedy mamy gwarancję, że wszystkie drobnoustroje znajdujące się na naszych dłoniach zostały zlikwidowane.