Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Czy opłaca się kupno używanego ciągnika? - wedkarstwokatowice.pl

Czy opłaca się kupno używanego ciągnika?

Rolnictwo w Polsce na przestrzeni ostatnich kilku lat uległo znaczącym przeobrażeniom. Znacząco zmniejszyła się ilość występowania małych gospodarstw, często prowadzonych przez gospodarza i jego najbliższą rodzinę, a wzrosła liczna dużych, nowoczesnych gospodarstw zmechanizowanych. W związku z tym wzrosło znaczenie maszyn w pracach rolniczych oraz zwiększyła się ilość sprzedawanych tego typu pojazdów.

Maszyny rolnicze – nowe czy używane?

spawana przyczepa jednoosiowaJednym z głównych pytań które powinniśmy zadać sobie przed kupnem jakiejkolwiek maszyny rolniczej jest to, czy kupić maszynę nową cz używaną. Obydwa sposoby zakupy mają swoich zwolenników i przeciwników, jak i ogólnie przyjęte wady i zalety. Kupując maszynę używaną, zwłaszcza w dobrym stanie, nie tylko możemy zaoszczędzić sporo gotówki, ale istnieje szansa zakupu maszyny od razu z całym wyposażeniem, takim jak spawana przyczepa jednoosiowa do ciągnika. Dzięki temu, od razu po zakupie danego sprzętu jest on gotowy do natychmiastowego użycia, co jest ważne dla rolników, którzy muszą zakupić nową maszynę w środku sezonu. Kolejny plus to możliwość zakupienia takiego modelu maszyny, na przykład ciągnika, na który nie byłoby nas stać gdybyśmy chcieli kupić zupełnie nowy model. Ważne jest również to, że coraz więcej portali i aplikacji pośredniczących w sprzedaży ma specjalne gwarancje i zabezpieczenia, które chronią kupującego przed jakimś nadużyciem ze strony sprzedającego. Co jednak oczywiste, również zakup nowej maszyny może być dla nas opłacalny. Przede wszystkim, istnieje szansa, że przy właściwej konserwacji pojazdu będzie mogli go odsprzedać, gdy przestanie spełniać nasze wymagania, co pozwoli nam zaoszczędzić środki konieczne na zakup nowego sprzętu. Kolejny plus to brak konieczności wykonywania żadnych prac konserwujących czy odnawiających nasz ciągnik albo jego silnik, co może się okazać konieczne w przypadku sprzętu używanego.

Dodatkowo, kupując droższe modele maszyn rolniczych,mamy dostęp do wszystkich nowinek technicznych i udogodnień, które zostały wprowadzone w najbliższym czasie. Nowsze maszyny maja również zazwyczaj niższe koszty utrzymania, związane z bardziej oszczędnym silnikiem, czy idealnym stanem technicznym. Jak widać, zarówno zakup nowej jak i używanej maszyny rolniczej ma istotne wady i zalety, a decyzja ostatecznie należy do nas.