Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Ciekawe odmiany truskawek - wedkarstwokatowice.pl

Ciekawe odmiany truskawek

Jeśli posiada się swój własny przydomowy ogród to ma się wiele możliwości hodowania przeróżnych roślin. W przypadku, kiedy mieszka się w bloku, możliwości są ograniczone. Dzięki hodowcom powstały świetne odmiany truskawki, które mają bardzo długie pnącza i można z powodzeniem hodować je na balkonie. Takie truskawki to nie tylko świetna ozdoba balkonu, ale także przepyszne owoce, które można zerwać z własnego balkonu!

Sadzenie truskawek pnących na balkonie

truskawka pnąca - odmianyOsoby, które mają balkon lub taras, coraz częściej decydują się na uprawę truskawek u siebie. Truskawki można sadzić w donicach lub skrzyniach, kwitną aż do późnej jesieni i dają sporo soczystych owoców. Świetny efekt wizualny dają truskawki, które pną się po balustradzie balkonu. Na balkon polecana jest truskawka pnąca – odmiany powtarzające owocowanie, które będą tworzyły długie pnącza. Truskawki rosną nie tylko na samych krzaczkach, ale także na pędach. Odpowiednim czasem na sadzenie truskawek jest wczesna wiosna. Truskawki lubią słońce, zatem na balkonie musi być go sporo. Na czas zimy, należy odpowiednio zabezpieczyć truskawki przed mrozami i poleca się przykrycie ich. Najlepszą ziemią do sadzenia truskawek będzie taka o odczynie kwaśnym, czyli posiadającym pH między 5,5 a 6,5. Mówi się, że minimalna średnica skrzynie, w której będzie sadzić się truskawki to ok 30 cm. Truskawki, które będą hodowane na balkonie, będą potrzebowały dodatkowego nawożenia. Zaleca się stosowanie nawozów organicznych co 2 miesiące. Pierwszą dawkę nawozu zaleca się, aby podać już po 1 miesiącu od posadzenia. Zaleca się, aby po ostatnich zbiorach obcinać pędy, na których już były owoce. Co roku powstają coraz to nowsze odmiany truskawki pnącej. Hodowcy starają się, aby nowe odmiany były jeszcze bardziej odporne na mrozy i choroby, a owoce jeszcze smaczniejsze. Obecnie, bardzo dużą popularnością zaczynają się cieszyć pomidory uprawiane właśnie na balkonie. Ogólnie, posiadanie swoich upraw owoców lub warzywa jest bardzo modne i coraz więcej osób decyduje się na tego typu uprawy na swoim balkonie.

Nowym trendem jest uprawianie truskawki pnącej na balkonie. Owoce pięknie wyglądają i świetnie smakują. Pędy truskawek można opleść wokół balustrady lub też mogą swobodnie zwisać z donic. Truskawka na balkonie prezentuje się bardzo dobrze i uprawa jej nie jest trudna, dlatego polecana jest dla poczatkujących ogrodników. Warto posadzić na balkonie truskawkę pnącą, ponieważ nie wymaga wiele uwagi, a efekty jakie się uzyskuje są imponujące.