Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Certyfikowane zabezpieczenia ppoż - wedkarstwokatowice.pl

Certyfikowane zabezpieczenia ppoż

Wydaje się, że świadomość naszego społeczeństwa  osiągnęła  już ten poziom, że fakt  ubezpieczania mienia firmowego, osobistego, każdego, jest niezbędną koniecznością. Jednak, aby firma ubezpieczeniowa zawarła umowę i objęła polisą ubezpieczeniową  mienie, jego właściciel musi poczynić określone  zabezpieczenia, a szczególnie ppoż. Dotyczy to wszystkich obiektów przemysłowych, które są szczególnie narażone na pożary.

Jak skutecznie zabezpieczyć  ppoż?

certyfikowane bramy ppoż rolowaneDla uzyskania polisy ubezpieczeniowej należy mienie odpowiednio zabezpieczyć ppoż.  Sposób zabezpieczenia zależy od funkcji, którą obiekt spełnia. Najlepszym przykładem może tutaj być  hala magazynowa. Jeżeli przyjąć, że konstrukcja hali  jest  ognioodporna przez określony czas, to elementami, na których należy się skupić w działaniu  ppoż.  są otwory drzwiowe. Najlepiej wyposażyć je w certyfikowane bramy ppoż rolowane. Ma się wówczas pewność uzyskania polisy ubezpieczeniowej oraz właściwe zabezpieczenie mienia.  Bramy rolowane, oprócz certyfikatu ppoż. mają inne zalety. Fakt otwierania i zamykania bramy przez rolowanie oznacza, że nie jest wymagane dodatkowe miejsce na te czynności. Można zatem samochód dostawczy ustawić przy samym otworze bramy. Czynności otwierania i zamykania wykonywane są automatycznie za pomocą napędu elektrycznego jednofazowego bocznego, albo trójfazowego bocznego lub jednofazowego centralnego w przypadku mniejszych bram o niewielkiej częstotliwości pracy. Oczywiście bramy wyposażone są w specjalne zabezpieczenia na wypadek zepsucia sprężyny wyciągu. Są to hamulce inercyjne, fotokomórka, sygnalizator świetlny i zamek ryglujący. Bramy te mogą być stalowe lub aluminiowe, a w razie potrzeby ocieplane. Wówczas pojedyncze profile wypełnione są pianką poliuretanową. Bramy mogą być kolorowe albo jednolite w kolorze. Bramy rolowane mogą być również stosowane jako bramy garażowe.

Nie ulega wątpliwości, że bramy muszą być ściśle dopasowane do otworu drzwiowego i producenci trzymają te wymiary. Bramy rolowane produkowane są przez renomowane firmy zachodnie, a ich przedstawiciele oferują te wyroby w sklepach internetowych. Bezpieczny zakup  to, łącznie z montażem.Profesjonalny montaż jest gwarancją dobrego i bezpiecznego funkcjonowania bramy.