Bezpieczna zabawa na dworze

Któż z nas nie lubi spędzać czasu na powietrzu. Chyba każdy z nas, a przeważnie z dzieci czeka, aż przyjdzie wiosna by móc jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Wówczas to boiska oraz place zabaw oblegane są nie tylko przez dzieci, ale również i starszych, którzy lubią odpocząć i posiedzieć sobie na ławce. Jednak oprócz zabawy warto zadbać również o bezpieczeństwo.

Zastosowanie gumy na placu zabaw dla dzieci

guma na plac zabawDawniej plac zabaw składał się z trzepaka i huśtawki. Obecnie mamy mnóstwo ciekawych placów zabaw dostosowanych do wieku dzieci. Znajdziemy na nich tak naprawdę wszystko co duża zapragnie: wspinaczki, karuzele, zjeżdżalnie, małpie gaje oraz wiele innych. Oprócz tej fascynacji rzeczami, które tam się znajdują ogromne znaczenie ma powierzchnia. To właśnie guma na plac zabaw zapewnia bezpieczeństwo wszystkim, którzy na niej się bawią. Najważniejszą jej zaletą jest amortyzacja, która sprawia, że podczas upadku guma ugina się, dzięki czemu ból jest o wiele mniejszy niż jakbyśmy spadli na beton. Oprócz tego taka płyta gumowa chroni również przed pośliźnięciem. Jest to szczególnie ważne, gdy na placu zabaw znajdują się małe dzieci, które stawiają pierwsze kroki. Mimo, że dzieci potrafią po niej jeździć na rowerze, skakać czy ganiać się to i tak taka płyta gumowa jest odporna na różnego rodzaju ścieranie. Na pewno jedną z największych jej zalet jest to, że zamontowanie takiej nawierzchni gwarantuje odporność na warunki pogodowe, dzięki czemu posłuży nam na lata.

Jak widać ułożenie takiej gumy na placu zabaw daje ogrom możliwości. Przede wszystkim jej zastosowanie doceniają rodzice swoich pociech, bo mogę być spokojniejsi, że dziecko może spędzać czas na placu zabaw w sposób bezpieczny. Dodatkowo znajdziemy ją również na siłowni czy w klubie fitness.